Jak korzystać z biblioteki w czasie epidemii

Data publikacji: 01/06/2020

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i personelu biblioteki, zostały wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu naszej placówki:

1. Biblioteka jest czynna w zmienionych godzinach:

• Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00, z wyłączeniem godziny 13:00 – 14:00.
  • W soboty biblioteka nieczynna.

2. Zmiany dotyczące zwrotów:

• Zwroty wypożyczonych zbiorów są przyjmowane w oknie Biblioteki, od strony ul. Spacerowej (od frontu budynku).
  • Pomieszczenie to pełni również funkcję „drogi brudnej” (zwrócone pozycje przechodzą tygodniowy okres kwarantanny).

3. Zmiany dotyczące wypożyczeń:

• Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do księgozbioru.
  • Stanowisko wypożyczeń mieści się w holu biblioteki, za wejściem głównym.
  • Zbiory są wydawane wyłącznie przez pracowników biblioteki.
  • W celu zapewnienia bezpiecznej obsługi, rekomendujemy składanie zamówień drogą elektroniczną:
    – mailowo na adres: zamowienia@milanowskabiblioteka.pl
    – telefonicznie pod numerem: 22 755 81 13
    – na Facebooku: facebook.com/BibliotekaMilanowek

4. Szczególne środki ostrożności:

• Zostały wyznaczone strefy dla czytelników oczekujących przed biblioteką z zachowaniem 2m odstępu.
  • Od czytelników wymagane jest bezwzględne noszenie masek ochronnych i rękawiczek
    (W razie braku środków ochrony osobistej, biblioteka udostępni je na miejscu).
    Użytkownik bez rękawiczek oraz maski nie zostanie obsłużony.
  • Przed wejściem do biblioteki są udostępnione dozowniki z płynem dezynfekującym dla użytkowników.
  • Limit osób przebywających w holu biblioteki: 1 osoba dorosła + 1 dziecko do lat 13.
  • Dzieci powyżej 13 r. ż. traktowane są jako samodzielne osoby.
  • Czasowo zostały wyłączone z użytkowania pomieszczenia Lokalnego Centrum Kompetencji, czytelni oraz toalet.
  • Czasowo zostały zawieszone usługi ksero, skanowania, drukowania, korzystania z komputerów.
  • Zawieszona jest oferta kulturalno-oświatowa oraz kursy w LCK.

Powyższe procedury funkcjonują na podstawie:

• Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
  • Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020r.
  • Rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej.

Prosimy o cierpliwość i zrozumienie, wszystkie wymienione działania wdrażamy w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Dokumenty:

Zarządzenie nr 3 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku z dnia 4 maja 2020 roku.

Zarządzenie nr 4 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku z dnia 11 maja 2020 roku.

Zarządzenie nr 5 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku z dnia 1 czerwca 2020 roku.