Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Biblioteka posiada jedno wejście od boku budynku. Drzwi są dobrze widoczne na tle fasady, nie posiadają przeszkód na wysokości głowy, posiadają niski próg, oświetlenie oraz istnieje możliwość otwarcia ich przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Przed wejściem znajduję się podjazd o niskim spadku. Wejście do biblioteki jest oznakowane w postaci tabliczki (gładkiej), która nie jest widoczna z pozycji chodnika. Brak dodatkowego oświetlenia podjazdu oraz tablicy informacyjnej. Przed wejściem do budynku oraz w środku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a ani w piśmie wypukłym. Biblioteka nie posiada oznaczeń pomieszczeń w formie pisemnej, głosowej ani czuciowej. Ciągi komunikacyjne są proste i przecinają się z innymi pod kątem prostym, a także pozwalają na swobodne przemieszczanie się osób na wózkach inwalidzkich. Wszystkie przejścia pozbawione są progów. W bibliotece jest jedna toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wszystkie elementy znajdują się w odpowiednich odległościach, jest wystarczająco dużo przestrzeni manewrowej, są uchwyty składane, a także umywalka przystosowana dla osób na wózkach. W razie ewakuacji, budynek posiada świetlny oraz dźwiękowy system powiadamiania alarmowego, a także pozwala na bezpieczne opuszczenie budynku. Pomieszczenie obsługi interesantów znajduje się w pomieszczeniu nie widocznym od wejścia. Biblioteka nie posiada tłumacza języka migowego, ani pętli indukcyjnych.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.