Wystawa retrospektywna – basen kąpielowy w Milanówku

Data publikacji: 26/06/2020

Jutro 27 czerwca (sobota) podczas świętowania 50 rocznicy otwarcia Kąpieliska Miejskiego w Milanówku, nasza Biblioteka udostępni dla Państwa wystawę pn. “Wystawa retrospektywna – basen kąpielowy w Milanówku”.
Wystawa dokumentuje prace przy budowie milanowskiego basenu. Na 37 czarno-białych fotografiach, autorstwa Stanisława Tytza, obejrzycie cały proces powstawania basenu, poczynając od 1967 roku. Zdjęcia przekazał Bibliotece Miejskiej Milanowianin, pracownik zakładu MIFAM, śp. Jan Beta, które zostały włączone do Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.
Pięćdziesiąt lat od zakończenia budowy basenu to znakomity moment aby fotografie, które dotąd były dostępne jedynie w naszym Cyfrowym Archiwum, pokazać szerszej publiczności.
Mamy nadzieję, że zatrzymany w obiektywie Stanisława Tytza czas, dla starszego pokolenia będzie chwilą nostalgii, młodszym zaś przybliży historię Milanówka.

Serdecznie zachęcamy do oglądania pięknej, stworzonej w niepowtarzalnym, klimatycznym stylu wystawy😃