Wrzutnia – czyli zwróć po godzinach

Data publikacji: 09/08/2021

Mamy wielką przyjemność poinformować, że od 9 sierpnia działa u nas wrzutnia biblioteczna.

Urządzenie stoi przed budynkiem C Urzędu Miasta Milanówka i pozwoli Wam na zwracanie po godzinach pracy lub w dni kiedy biblioteka jest nieczynna:

• Książek
  • Audiobooków
  • Filmów
  • Czasopism

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Wrzutni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.

Regulamin korzystania z wrzutni bibliotecznej

1. Wrzutnia umiejscowiona jest na zewnątrz, przy ul. Spacerowej 4, przed budynkiem i jest dostępna przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
  2. Wrzutnia biblioteczna służy do zwrotu wypożyczonych zbiorów (książki, audiobooki, filmy i czasopisma). Zainstalowana jest także z myślą o wygodzie czytelników, którzy mogą oddawać zbiory poza godzinami pracy biblioteki.
  3. Jeżeli czytelnik zamierza wypożyczyć zbiory biblioteczne w tym samym dniu, zwracane pozycje należy oddać bezpośrednio w bibliotece.
  4. Zwrócone zbiory będą wyjmowane z wrzutni i rejestrowane w systemie bibliotecznym na bieżąco, w każdy dzień roboczy w godzinach pracy biblioteki.
  5. Materiały biblioteczne umieszczone we wrzutni po godzinach pracy placówki, będą zdjęte z konta w następny dzień.
  6. Okresowe zmiany czasu pracy Biblioteki (np. dodatkowe dni zamknięcia) przekładają się odpowiednio na rejestrację zwrotu w systemie bibliotecznym.
  7. Dokonanie zwrotu z wykorzystaniem wrzutni nie zwalnia z opłat w przypadku nieterminowego zwrotu.
  8. Zakończenie naliczania opłat za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych następuje w chwili rejestracji zwrotu w systemie bibliotecznym, a nie w momencie włożenia do wrzutni.
  9. Materiały biblioteczne należy wkładać do wrzutni, uprzednio zabezpieczone przez użytkownika czyli włożone do torebki i ściśle związane.
  10. Nie należy wkładać do wrzutni wszelkich innych przedmiotów poza materiałami bibliotecznymi np. darów
  11. Korzystanie z wrzutni jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych zasad.