Warsztaty “Jak pisać tak, by inni chcieli czytać?”

Data publikacji: 17/10/2022

Zapraszamy młodzież w wieku 10-14 lat na Warsztaty “Jak pisać tak, by inni chcieli czytać?”

Kiedy❓ 29 października w godz. 10-13.

Obowiązują zapisy ☎️ 22 755 81 13 lub
📧d.kosecki@milanowskabiblioteka.pl

Podczas warsztatów:
Wcielisz się w rolę dziennikarza/dziennikarki🗒🖊
– dowiesz się, jak pisać informacyjnie oraz reportersko oraz jak robić wywiad,
– zmierzysz się z pisaniem tego typu tekstów,
Wcielisz się w rolę redaktora/redaktorki:
– posłuchasz tekstów innych i podpowiesz im, jak uczynić je ciekawszymi i sam otrzymasz taką informację od innych uczestników i uczestniczek warsztatu.

⚠️Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu. Wystarczy, że jesteś ciekawy świata i chcesz spróbować napisać swoje pierwsze (lub kolejne) teksty!

Warsztaty prowadzone będą metodami aktywnymi, opartymi o nauczanie przed doświadczanie. Będziemy pracować w grupach i indywidualnie, obserwować, wychodzić z sali i rozmawiać z ludźmi. Zapisywać, czytać swoje teksty i rozmawiać o nich.

Warsztaty poprowadzi Maciej Sopyło – trener edukacji medialnej i cyfrowej, komunikacji i praw człowieka, były dziennikarz oraz prezes tworzącego m.in. projekty dziennikarskie Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy “Polis”. Ma kilkanaście lat doświadczenia trenerskiego, w tym z dziećmi i młodzieżą. Prowadząc warsztaty dziennikarskie hołduje zasadzie redakcji edukacyjnych: tak samo ważny jak rezultat (dobry tekst, gazeta) jest rozwój każdego uczestnika i uczestniczki.
Więcej o trenerze: https://maciejsopylo.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025