ul. Spacerowa 4, 05-822 Milan贸wek

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczyg艂em

Data publikacji: 14/02/2023

I zapowiada si臋 kolejna petarda馃挘馃挘馃挘z du偶膮 dawk膮 humoru i licznych rozm贸w z publiczno艣ci膮 馃コ馃コ馃コ

Tym razem Biblioteka milanowska wraz z MCK zaprasza na rewelacyjne spotkanie z Mariusz Szczygie艂 pt. “Kultura czeska-moja laska nebeska”

Podczas wieczoru b臋dzie mo偶na us艂ysze膰 m.in.:
馃敻dlaczego 艣w. Wac艂aw jedzie na zdech艂ym koniu?
馃敻dlaczego flag臋 pa艅stwow膮 mo偶na pokaza膰 na kobiecym 艂onie? 馃敻dlaczego w hymnie czeskim si臋 nie maszeruje, tylko le偶y?
馃敻dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje?
馃敻jak wygl膮daj膮 najpi臋kniejsze krzaki czeskiej marihuany? 馃敻dlaczego Czesi podnosz膮 zwyczajno艣膰 do rangi sztuki?
馃敻czy laska zawsze musi by膰 nebeska?
馃敻jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa?

“Laska nebeska” to prezentacja dotycz膮ca zaskakuj膮cych dla Polak贸w zjawisk w kulturze czeskiej. Mariusz Szczygie艂 – autor kilku ksi膮偶ek o Czechach w tym “Gottlandu”, kt贸ry wyszed艂 w 16 krajach (17 wydanie przygotowywane w 2016 r. w Chinach), a w 2009 r. zosta艂 Europejsk膮 Ksi膮偶k膮 Roku – przedstawia czeskie pomniki, ok艂adki czasopism, plakaty filmowe, domy, przedmioty, fotografie obyczajowe. S艂owem – wszystko to, co sk艂ada si臋 na kultur臋 wy偶sz膮 i popularn膮 w Czechach. Przybli偶a widzom 藕r贸d艂a tej kultury, a szczeg贸lnie jej celebracj臋 艣miechu. Ca艂o艣膰, ozdobiona anegdotami, opowie艣ciami o reporterskich przygodach autora w Czechach.

Mariusz Szczygie艂 – reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego ksi膮偶ki wysz艂y w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Ksi膮偶kowej 2009 za 鈥濭ottland鈥, kt贸ra zdoby艂a tak偶e Nike Czytelnik贸w. Laureat podw贸jnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za 鈥濶ie ma鈥 (w wyborze jury i czytelnik贸w). Od 1990 r. zwi膮zany z 鈥濭azet膮 Wyborcz膮鈥. Wsp贸艂za艂o偶yciel ksi臋garnio-kawiarni Wrzenie 艣wiata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak m贸wi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego 鈥濷sobistego przewodnika po Pradze鈥.

鈴癛ezerwujcie sobie czas: 3 marca (pi膮tek), godz. 18.00
馃搶W Stare Kino przy ul. Pi艂sudskiego 33
鈽庯笍Rezerwacje tylko telefoniczne pod nr telefonu: 22 758 32 34
馃敄Bilety w cenie 30 z艂.

Po spotkaniu autor z ch臋ci膮 podpisze ksi膮偶ki馃槂馃摍

Miejska Biblioteka Publiczna w Milan贸wku

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-us艂ugi, Poddzia艂anie 2.1.1 E-us艂ugi dla Mazowsza, typ projekt贸w Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew贸dztwa Mazowieckiego 2014-2020.

Miejska Biblioteka Publiczna w Milan贸wku

ul.聽Spacerowa 4