Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem

Data publikacji: 14/02/2023

I zapowiada się kolejna petarda💣💣💣z dużą dawką humoru i licznych rozmów z publicznością 🥳🥳🥳

Tym razem Biblioteka milanowska wraz z MCK zaprasza na rewelacyjne spotkanie z Mariusz Szczygieł pt. “Kultura czeska-moja laska nebeska”

Podczas wieczoru będzie można usłyszeć m.in.:
🔸dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu?
🔸dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie? 🔸dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży?
🔸dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje?
🔸jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany? 🔸dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki?
🔸czy laska zawsze musi być nebeska?
🔸jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa?

“Laska nebeska” to prezentacja dotycząca zaskakujących dla Polaków zjawisk w kulturze czeskiej. Mariusz Szczygieł – autor kilku książek o Czechach w tym “Gottlandu”, który wyszedł w 16 krajach (17 wydanie przygotowywane w 2016 r. w Chinach), a w 2009 r. został Europejską Książką Roku – przedstawia czeskie pomniki, okładki czasopism, plakaty filmowe, domy, przedmioty, fotografie obyczajowe. Słowem – wszystko to, co składa się na kulturę wyższą i popularną w Czechach. Przybliża widzom źródła tej kultury, a szczególnie jej celebrację śmiechu. Całość, ozdobiona anegdotami, opowieściami o reporterskich przygodach autora w Czechach.

Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego książki wyszły w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, która zdobyła także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

⏰Rezerwujcie sobie czas: 3 marca (piątek), godz. 18.00
📌W Stare Kino przy ul. Piłsudskiego 33
☎️Rezerwacje tylko telefoniczne pod nr telefonu: 22 758 32 34
🔖Bilety w cenie 30 zł.