Moja e-bibliotek@

„Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu”

Projekt jest innowacyjnym przedsięwzięciem pod względem zasięgu i współpracy 13 bibliotek z całego Mazowsza (Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Żabia Wola, Milanówek, Leszno, Łomianki, Płock, Piaseczno, Piastów, Sierpc, Mszczonów, Nadarzyn, Góra Kalwaria).

Cel projektu

Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych pośród czytelników i bibliotekarzy w województwie mazowieckim. Osiągniemy to dzięki wdrożeniu nowych oraz unowocześnieniu istniejących e-usług bibliotecznych.

Główne zadania

• Zakup sprzętu komputerowego dla bibliotek na potrzeby wdrożenia e-usług, w ramach którego zaplanowano zakup 338 urządzeń.
  • Zakup oprogramowania komputerowego i bibliotecznego na potrzeby wdrożenia e-usług, w ramach którego przewidziano zakup 517 licencji na systemy operacyjne, oprogramowanie antywirusowe, monitoring użytkowania komputerów, programy graficzne oraz oprogramowanie biblioteczne.
  • Wdrożenie e-usług bibliotecznych w placówkach bibliotecznych objętych projektem wraz ze wspólnym modułem integrującym biblioteki. W ramach zadania wdrożonych zostanie 13 różnych e-usług.

Całkowita wartość projektu

2 146 600,00 zł

Moja e-bibliotek@ w Milanówku

Dzięki współpracy bibliotek z całego Mazowsza nasza biblioteka stała się jeszcze bardziej przystępna dla czytelników.

Co otrzymaliśmy?

• Komputer graficzny do tworzenia własnych projektów plakatów.
  • Laptop, który pozwoli nam wypożyczać poza murami biblioteki.
  • Skanery kodów kreskowych współpracujące z ekranami telefonów.
  • Nową, responsywną stronę internetową.
  • Nowy katalog online.

Co się zmieniło?

• Strona dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Działający katalog online ze wszystkimi zbiorami (książki, audiobooki, filmy).
  • Karta biblioteczna w telefonie.
  • Kalendarz wydarzeń.
  • Większość plakatów, grafik oraz filmów tworzona przez bibliotekarzy.

Jaka wartość projektu dla naszej biblioteki?

Wartość projektu 71 780,00 zł
Wkład własny 14 356,00 zł