Akademia Talentów on-line – Hydrozagadka

Data publikacji: 02/12/2020

Już 5 grudnia 2020 roku o godzinie 9:00 kolejny wykład Akademii Talentów on-line!
Pan Tomasz, opowie nam coś pozytywnego o laniu wody
Piszcie na adres zamowienia@milanowskabiblioteka.pl, a wyślemy Wam link do wykładu w sobotę 5 grudnia!

Zgłoszenia! 2 – 11 grudnia!
Link będzie aktywny do 12 grudnia 2020 r. !

Opis wykładu:
Dlaczego szukając życia w kosmosie, szukamy również wody? Co jest tak niezwykłego w substancji, która stanowi aż 70% masy naszego ciała? Czy możemy się obejść bez niej? W trakcie wykładu poznamy właściwości fizyczne i chemiczne tlenku wodoru. Zastanowimy się dlaczego używamy wody do tak wielu zadań. Oszacujemy ile wody znajduje się na Ziemi i ile tej wody nadaje się np. do picia. Porozmawiamy o zużyciu i marnowaniu, o dostępności i oszczędzaniu, o gumowych kaczuszkach i oceanach. Wykonamy szereg mokrych eksperymentów, łatwych do powtórzenia w domu, a jeżeli starczy nam odwagi… spróbujemy coś podpalić!

Studenci mogą wykonać część eksperymentów wspólnie ze mną, potrzebują do tego skompletować:

pomarańcza (lub inny owoc łatwy do pokrojenia, bez dużej pestki)
nóż
deska do krojenia
szklanka/miska z wodą
kilka spinaczy
moneta 1 gr
cienka słomka lub pipeta do nanoszenia kropli wody
dwie kostki lodu
dwie szklanki z wodą